4 березня 1986 р. народився Дмитро Васильєв, наш земляк учасник АТО.


4 березня 1986 р. народився Дмитро Васильєв, наш земляк учасник АТО.

Д. Васильєв (4 березня 1986 р., смт Макарів – 31 травня 2015 р., Мар’їнський р-н, Донецька обл.) – капітан Збройних сил України, командир механізованої роти, заступник командира 2-го механізованого батальйону 28-ї окремої механізованої бригади. Позивний «Рубін».
Виріс у сім’ї військовослужбовців. У 2009 р. закінчив Львівський інститут Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного за спеціальністю «Бойове застосування та управління діями механізованих підрозділів».

ЗА словами друзів мати Дмитра пропонувала йому виїхати в Росіюю, поскільки він – етнічний росіянин, проте офіцер відмовився, заявивши, що він – українець. У зону АТО пішов у липні 2014 р. у званні старшого лейтенанта. Побував у найгарячіших точках, у тому числі брав участь у боях на Савур-Могилі. Після ротації та лікування у шпиталі повернувся на фронт під Донецьк.
Капітан Д. Васильєв загинув 31 травня 2015 р. під час нападу диверсійної групи ворога на автомобіль «Урал» поблизу села Славне (Мар’їнський р-н) Донецької обл. Окрім нього загинув ще один військовослужбовець, двоє були важкопоранені, інші двоє були захоплені в полон.
Похований у м.Чорноморське.

Указом Президента України від 31.10.2014 р. за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність Військовій присязі нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

Указом Президента України від 18.05.2016 р. за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність Військовій присязі нагороджений орденом Богдана Хмельницького II ступеня (посмертно).

Напишіть перший коментар

Залишити коментар

Your email address will not be published.


*