Герой України А. Позняк – один із Небесної сотні.

3 березня 2015 р. у Києві у центрі було знайдено тіло Андрія Позняка з вогнепальним пораненням у голову.

Герой України А. Позняк (30 квітня 1988 р., с. Борівка, Макарівський район, – 3 березня 2014 р., м. Київ) – один із Небесної сотні.
У 2003 р. закінчив борівську середню загальноосвітню школу.

Любив природу, під час навчання у школі разом з друзями висадив величезну алею фруктових дерев, за що отримав похвальну грамоту від директора школи. Займався спортом, їздив на змагання. У 2006 р. був призваний на строкову службу у лави Збройних Сил України, служив в інженерних військах. Після демобілізації мешкав у Києві. Працював в охоронній фірмі. Був доброю, спокійною та врівноваженою людиною.

Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ’ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.

Взимку 2013 – 2014 рр. перебував на Майдан Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції гідності. 3 березня 2014 р. тіло Андрія Позняка було знайдено у центрі Києва з вогнепальним пораненням у голову. Похований у с. Борівка.

Указом Президента України від 21 листопада 2014 р. за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Андрію Позняку посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка”.

Ім’я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вул. Інститутській. У червні 2015 р. у с. Борівка на фасаді будівлі Борівського навчально-виховного об’єднання йому було встановлено меморіальну дошку.

У газеті “Макарівські вісті” від 3 березня 2017 р. читайте інтерв’ю-спогади матері А. Позняка.

Напишіть перший коментар

Залишити коментар

Your email address will not be published.


*