Лекція «Битва двох революцій»

22 березня у Макарівському районному Будинку культури у рамках відзначення 100-річчя початку Визвольних змагань українського народу на запрошення директора Макарівського РБК Л. Колос та директора Макарівського районного історико-краєзнавчого музею В. Гедза відбулася лекція кандидата історичних наук, старшого наукового співробітника Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського Михайла Ковальчука «Битва двох революцій».

Під час свого виступу історик розвінчав найбільш сталі стереотипи 1917 р. щодо Центральної Ради. Зокрема, Михайло Ковальчук у деталях розповів про реформи в армії, які проводилися напередодні та під час більшовицької навали 1917 – 1918 рр. Також присутнім він виклав свою точку зору чому незалежність Української Народної Республіки була проголошена лише у січні 1918 р., а не раніше.

Крім того М. Ковальчук презентував учнівській молоді та бібліотечним працівникам Макарова свою книгу «Битва двох революцій», яка розповідає про воєнно-політичне протиборство Української Народної Республіки з Радянською Росією в 1917 – 1918 рр. Докладно висвітлює причини збройного конфлікту між обома державами, реконструює перебіг бойових дій, розкриває вплив політичних процесів на воєнні події. Автор розповів, що під час підготовки книги опрацював документи з більш як тридцяти архівів України, Росії, Польщі та інших країн, значна частина яких введена до наукового обігу вперше.

Лекція Михайла Ковальчука у присутніх викликала жвавий інтерес, що вилилося у велику кількість запитань до науковця. Найбільше слухачів цікавило питання, під яким прапором розвивалися революційні події в Україні у 1917 р. та чи був М.С. Грушевський обраний президентом УНР у 1918 р.

По закінченню лекції всі бажаючі отримали змогу разом з Михайлом Ковальчуком відвідати Макарівський районний історико-краєзнавчий музей.

Напишіть перший коментар

Залишити коментар

Your email address will not be published.


*