УРОК ІСТОРІЇ «КРІЗЬ ПЕКЛО НАЦИСТСЬКИХ ТАБОРІВ»

19 квітня для учнів 10 класу Макарівського НВК «ЗОШ І ст. – районна гімназія» дуло проведено Урок історії присвячений Міжнародному дню визволення в’язнів нацистських концтаборів.

За період правління Гітлера на підконтрольній нацистам території було створено 23 концентраційних табори, у яких загинуло понад 2 млн осіб. Учнівській молоді Макарівської гімназії директор Макарівського районного історико-краєзнавчого музею розповів про історію концтаборів та чому ми про це маємо пам’ятати.

Кандидат історичних наук Віталій Гедз згадав слова Максима Рильського «Хто не памятає свого минулого, той не вартий свого майбутнього»…

– На Нюрнберзькому процесі у 1946 р. міжнародний трибунал визнав, що утримання в неволі мирних громадян іноземних держав, так само як і використання в примусовому порядку їх праці в інтересах Німеччини, є не тільки військовим злочином. Воно було кваліфіковано як злочин проти людства,  розповів В. Гедз.

Також гімназистів ознайомили з книгами, у яких розповідається про історію та функціонування концтаборів. Розповіли і про спогади нечисленних в’язнів з Макарівщини, яким вдалося вижити.

Довідково: Концтабори − це місця ув’язнення великих мас людей, поміщених туди за політичними, соціальними, расовими, релігійними та іншими ознаками. Широке поширення вони отримали в роки Другої світової війни і були розташовані, як на території Німеччини, так і на окупованих нею територіях.

22 березня 1933 р. в Дахау почав діяти перший концентраційний табір у нацистській Німеччині, а згодом гітлерівці створили величезну мережу цих таборів, перетворених на місця організованого систематичного вбивства мільйонів людей.

Напишіть перший коментар

Залишити коментар

Your email address will not be published.


*