22 квітня 1870 р. народився Володимир Ульянов.

22 квітня 1870 р. народився Володимир Ульянов (Ленін), російський та радянський революціонер, політик.

В. Ленін (22 квітня 1870 р., Росія – 21 січня 1924 р., Росія) – російський та радянський революціонер, політик, публіцист, філософ-матеріаліст, лідер російських більшовиків.
Перший Голова Раднаркому – уряду РРФСР, один з головних творців тоталітарної держави СРСР, теоретик комунізму, лідер міжнародного комуністичного руху.
Один з організаторів збройного Жовтневого перевороту восени 1917 р. та Громадянської війни в Росії. У подальшому ініціатор червоного терору та примусової заготівлі сільськогосподарських продуктів, так званої «продрозверстки», яка стала головною причиною голоду в Україні 1921 – 1923 рр. та голоду в Поволжі 1921 – 1922 рр.; конфіскації приватної власності та церковних цінностей.
Його модифікація традиційної доктрини марксизму, відповідно до специфічних російських умов, отримала назву марксизм-ленінізм і використовувалась для обґрунтування комуністичної ідеології. У радянській історіографії і комуністичній пропаганді іменувався «вождем світового пролетаріату» та «основоположником ленінізму», всіляко оспівувався та звеличувався; про колишній культ Леніна досі свідчать численні пам’ятники на центральних площах міст і містечок на колишній території СРСР; його портрет був зображений на радянських грошових банкнотах.

Напишіть перший коментар

Залишити коментар

Your email address will not be published.


*