Урок пам’яті “Чорнобиль. Довге і болісне відлуння”

До Міжнародного дня пам’яті аварії на Чорнобильській АЕС неповнолітні та особи молодіжного віку, які перебувають на обліку, за сприяння Макарівського районного відділу з питань пробації Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України відвідали Макарівський районний історико-краєзнавчий музей.

Директор музею, кандидат історичних наук Віталій Гедз під час екскурсії розповів історію Макарівського району від появи перших мешканців до участі наших земляків в АТО.
Екскурсанти мали змогу ознайомитися зі знахідками, фотографія, документами та іншими експонатами районного музею.
Віталій Анатолійович більш детально зупинився на історії Чорнобильської катастрофи. Він розповів присутнім про перебіг подій на Макарівщині у квітні – жовтні 1986 р., інформація про які опублікована у статтях районної газети.
Також ознайомив екскурсантів з біографією одного з перших ліквідаторів – Володимира Тішури, рідня якого мешкає в с. Колонщина.
26 квітня 1986 р. о 1.23 за московським часом сталася найбільша техногенна аварія в історії людства – з різницею у дві секунди відбулися два вибухи на четвертому реакторі ЧАЕС, в результаті яких сумарна радіація ізотопів, викинутих у повітря, склала 50 млн. кюрі, що в 30 – 40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі у 1945 р.
Лише наступного дня, після того як у Швеції за рівнем радіації визначили, що в Україні мала місце аварія, уряд СРСР повідомив про Чорнобильську трагедію. Від вибуху і при гасінні пожежі, що тривала близько 10 діб, загинуло 31 особа і понад 200 було госпіталізовано. За неофіційною статистикою в Україні померло близько 15 тис. людей, які були уражені в результаті аварії на ЧАЕС.
У зв’язку з Чорнобильською трагедією в 1986 р. у Макарівський район прибуло майже 9 тис. переселенців із зони відчуження, для яких побудовано понад 150 квартир та понад 3000 будинків у 23 населених пунктах Макарівщини.
Таким чином до присутніх було донесено, що ми не маємо права забувати про Чорнобильську катастрофу навіть у наші дні. Адже ще не одне покоління українців буде відчувати на собі наслідки жахливої аварії.

Напишіть перший коментар

Залишити коментар

Your email address will not be published.


*