Іноземні гості в районному музеї

2 травня експозицію Макарівського музею, напевно, вперше за багато років відвідали іноземці.

У цей день музей відвідали Віталій Буряк, автор сайту jewua.org про історію єврейських общин Київської губернії та Аарон Гінзбург, мешканець м. Бостона.
У ході спілкування з’ясувалося, що Віталій приїхав з ціллю зібрати якомога більше матеріалу про історію єврейської общини Макарова, особливо довоєнного та воєнного часу. Аарона ж попросив відвідати наше містечко його товариш з Бостона Ховард Браун. Дідусі та бабусі якого мешкали в Макарові, але на початку ХХ ст. переїхали до США.
Ховард Браун планує сам приїхати до Макарова, але на даний момент немає можливості вирватися з Бостона, а тому попросив Аарона відвідати містечко і тим самим провести своєрідну розвідку.
Почесні гості насамперед відвідали музей, де вони мали змогу ознайомитися з усіма документами та фотографіями, які так чи інакше розповідають про єврейську сторінку історії Макарова.
Також директор музею Віталій Гедз запропонував гостям оглянути Макарів та погодився розповісти про його минуле на конкретних прикладах. Група туристів відвідала пам’ятник на місці розстрілі макарівських євреїв у серпні – вересні 1941 р., побували у тих місцях де до революції діяли синагога та єврейська школа. Також Віталій і Аарон відвідали макарівське кладовище й капличку на місці поховання Нахума Тверського, відомого цадика кінця ХІХ ст.

Також вдалося поспілкуватися з головою єврейської общини Макарова Ніною Кочетовою, найстарішою жінкою-єврейкою Макарова Ганною Оберемчук та представниками родини Лерманів, напевно найвідомішої єврейської родини в Макарові.
Віталій та Аарон залишилися задоволені візитом до Макарова та музею зокрема. Гості по завершенню сказали, що хоч стан музейного приміщення бажає бути кращим проте його колекції та база є однією з найкращих в області. Також Аарон сказав, що порадить відвідати Макарів не лише Ховарду, але і іншим товаришам у Бостоні. Віталій і Аарон пообіцяли передати до музею документи та фотографії з історії євреїв Макарова.

Напишіть перший коментар

Залишити коментар

Your email address will not be published.


*