Полум’яні роки. Макарівщина у Другій світовій війні

9 травня на площі біля кінотеатру «Ольвія» працювала фотодокументальна виставка «Полум’яні роки. Макарівщина у Другій світовій війні».

Виставка була створена за розпорядженням райдержадміністрації на базі Макарівського районного
історико-краєзнавчого музею. Під час підготовки було використано матеріали з Державного архіву Київської
області, Галузевого державного архіву СБ України, архівного відділу райдержадміністрації та, власне, Макарівського районного історико-краєзнавчого музею. Загалом на виставці було представлено понад 150 музейних одиниць.
Виставковий проект складався з чотирьох розділів: «Оборонні бої», «Окупація», «Вигнання» та «Наші земляки, учасники Другої світової війни».
У кожному розділі були документи чи фотографії, які вперше демонструвалися широкому загалу.
Так, у першому розділі екскурсанти могли побачити фотографії залишків радянських солдатів, які були знайдені на теренах Макарівщини у квітні 2017 р. Ці невідомі вояки полягли, захищаючи нашу землю у 1941 р. Маємо надію, що на момент перепоховання, 22 червня їх імена будуть встановлені.
У другому розділі відвідувачі вперше могли побачити шкільну програму третього класу для шкіл Макарівщини за 1943 р. Слід сказати, що саме цей документ, віднайдений у Державному архіві Київської області, викликав найбільший інтерес у екскурсантів.
У третьому розділі вперше мешканці Макарова побачили журнали бойових зведень частин Червоної армії, де написано, що 8 листопада 1943 р. «овладели Макаровом». Але цей запис виявився не у записах 42-ї гвардійської стрілецької дивізії, як раніше писалося у книжках з історії району, а в записах 23-ї гвардійської стрілецької дивізії та 1-го гвардійського кавалерійського корпусу.
У четвертому розділі відвідувачам представили документи, які розповідають, що мешканці Макарівщини воювали на полях Другої світової війни не лише у складі Червоної армії. Зокрема, широкому загалу були
представлені матеріали нашого земляка Пантелеймона Сака, який з липня до грудня 1942 р. був головний провідником ОУН на Київщині.
Слід сказати, що виставку на 100 % можна назвати успішною. Адже протягом двох годин її роботи біля неї завжди було людно. А це свідчить, що у мешканців Макарова потроху з’являється інтерес до історії краю і ми будемо продовжувати свої проекти.

Напишіть перший коментар

Залишити коментар

Your email address will not be published.


*