Поповнення фондозбірні

Чи не вперше у цьому році Макарівський районний історико-краєзнавчий музей отримав поповнення цінними раритетами, подарованими нашому музею Ігорем Смиком з с. Липівка.

Ми дякуємо за такий цікавий матеріал.
Насамперед, до музею були передані матеріали рідної бабусі пошуківця – Ольги. У роки Другої світової війни вона була остарбайтеркою у приватному господарстві.
Також цінним для дослідження є комплекс Пімена Дорошенка, який налічує 17 музейних одиниць. П. Дорошенко родом з Чернігівщини, брав участь у визволенні Макарівщини і саме тут у листопаді 1943 р. отримав важке поранення.
Крім того, гості, відвідавши музей, зможуть побачити лист Петра Бурки, який був мобілізований польовим військкоматом у 1944 р. і після закінчення війни продовжував службу у лавах Червоної армії.
Так, особливість листа, написаного у 1946 р., в тому, що він написаний на німецькому бланку з водяними знаками ще 1942 р.
Крім документального наповнення, І. Смик передав до музею велику кількість археологічних знахідок з теренів Макарівщини. Насамперед, під час минулого візиту пошуківець був здивований відсутністю матеріалів часів Київської Русі.
Тепер у ескпозиції майже вітрина містить самі різноманітні артефакти, які датуються Х – ХІІ ст. Тут можна побачити обручки, жіночі прикраси, велику кількість і різноманітність наконечників стріл, частину металевої сокири та інших металевих інструментів, окремі складові лампадок, які датуються ХІ ст.
І напевне найціннішим є невеличка металева прикраса, при першому погляді на яку ви бачите тризуб.
Також експозиція музею завдяки подарунку колекціонера-пошуківця поповнилася новими монетами, серед яких навіть є шведська та польська монети.
Маємо надію, що наша співпраця на цьому не завершується і ми матимемо ще цікаві експонати.

Напишіть перший коментар

Залишити коментар

Your email address will not be published.


*