Ніч в музеї

У багатьох музеях Європи та України прийнято до Міжнародного дня музеїв, 18 травня проводити акцію «Ніч в музеї». Однак із-за ряду обставин у Макарові у ті дні провести цю акцію не мали можливості. А тому ініціативною групою було вирішено макарівську «ніч в музеї» присвятити першому святкуванню 28 травня Всеукраїнського дня краєзнавців.

Ввечері 27 травня було вирішено провести ряд заходів у Панському парку. Всі бажаючі були запрошені до парку на 17.00. Спочатку Гнат Козел провів показову розчистку сухих липових гілок, які знаходилися саме над тротуаром до музею. Потім професійний арборист провів коронування верби, яка росте перед музеїв. А також дезінфікував її від грибка та подальшого висихання.
Після цього Гнат Козел зі своїм товаришем Василем Півнєвим змонтували на коронованій вербі нічне освітлення. Воно за задумом хлопців буде вмикатися в темну пору дня та вимикатися на світанку. Після монтажних робіт залишилося чекати коли ліхтарі ввімкнуться вперше.
Оскільки ініціативною групою собі було поставлене завдання залучити якомога більше відвідувачів, то у парку з’явилися різноманітні атракціони для присутніх. Так зокрема Роман Гришко всім бажаючим пропонував спробувати пройтися по стропилу натягнутому між деревами на висоті близько 0,5 від землі. Сміливців було багато. Однак зробити хоч пару кроків вдалося одиницям.
Були бажаючі у цей вечірній час пройтися по експозиції районного музею. Однак щоб потрапити до музею спочатку потрібно було відкрити вхідні двері, на яких висів замок незвичної конструкції. Це завдання викликало великий інтерес у Олександра Цибенка та його товариша. Замок відкрити їм після півгодинних намагань … не вдалося, але екскурсію за їхні старання було проведено.
О 21.20 всі присутні поблизу музею мали змогу побачити перше включення нічого освітлення дерева. Тепер доріжка яка веде до музею та сама будівля закладу у нічний час постійно перебувають ніби у місячному світлі. Всі присутні залишилися задоволені проведеним часом.
На цьому макарівська «ніч в музеї» закінчувалася. Бажаючим було запропоновано на світанку після вимкнення освітлення з інструктором Ігорем Смиком провести пошук умовного скарбу на території парку. Але вранці до музею ніхто не прийшов, хоча інструктор очікував відвідувачів зі спорядженням. Пошуки скарбу не відбулися.
Ініціативна група та організатори першої макарівської ночі в музею хочуть подякувати насамперед представникам муніціпальної поліції та Макарівського відділення поліції, які протягом всього часу проведення акції спостерігали за порядком у парку. Ну і звичайно ж дякуємо всіх до долучився до заходу. Маємо надію, що він нікого не залишив байдужим.
Сподіваємося, що проведення «ночі в музеї» стане традиційним та щорічним для Макарівщини.

Напишіть перший коментар

Залишити коментар

Your email address will not be published.


*