100 років прийняття І Універсалу

23 червня 1917 р. Центральна Рада прийняла та виголосила на II Всеукраїнському військовому з’їзді I Універсал до українського народу, у якому вимагалося надати Україні автономію в рамках демократичної та федеративної Росії, постановлялось обрати Всенародні Українські Збори, а Центральна Рада, яка перебирала на себе державні функції, проголошувалася виразником усенародної волі.

Наприкінці травня до Петрограда відбула делегація на чолі із заступником голови Центральної Ради Володимиром Винниченком. Її головної метою було домогтися від Тимчасового уряду Росії висловлення офіційної згоди щодо надання Україні автономії.
Отримавши відмову, 23 червня 1917 року Центральна Рада прийняла I Універсал до українського народу, який було виголошено в останній день роботи II Всеукраїнського військового з’їзду. У ньому вимагалося надати Україні автономію в рамках демократичної та федеративної Росії, постановлялося обрати “вселюдним, рівним, прямим і тайним голосуванням – Всенародні Українські Збори (Сойм)”, а Центральна Рада, яка перебирала на себе державні функції, визначалася виразником усенародної волі.

Напишіть перший коментар

Залишити коментар

Your email address will not be published.


*