ПРИКЛАД ТАРАЩІ

В одному з минулих номерів газети «Макарівські вісті» Олександра Смірнова піднімала питання про літнє дозвілля дітей Макарівщини. Як би не хотілося місцевим мешканцям, але така проблема у районі існує. А тому колектив Макарівського районного історико-краєзнавчого музею з радістю відгукнувся на запрошення прочитати лекцію з історії Київщини в одному з літніх таборів у Таращанському районі.

Метою поїздки було, разом з тим, що ознайомити дітей зі сторінками історії області, ще й оглянути структуру табору та поговорити з ініціаторами його створення. Адже на сьогодні є в планах облаштування чогось подібного у нас у районі.
Військово-спортивний табір «Патріот» був організований поруч з м. Тараща, в красивому лісовому масиві. Ініціатором його створення виступив підприємець з Таращі Сергій Бараненко. Йому допомагали Олександр Яременко, Микола Столярчук, Юрій Франчук та Гнат Козел. Планувалося, що діяльність табору фінансуватиме партія «Національний корпус», але коштів виділено не було.
Тому вирішення всіх питань організатори взяли на себе. Слід зазначити, що за перебування дітей в таборі коштів з батьків не брали. Сергій з товаришами все фінансує з власної кишені.
До табору прибуло понад 30 дітей з різних куточків Київщини. Тут мешкають представники Таращанського, Тетіївського, Києво-Святошинського районів та з м. Ірпінь. Запрошення отримували і представники Макарівщини, але ніхто не відгукнувся.
Наймолодшій дитині в таборі 10 років, найстаршій – 16. Тут перебувають і хлопці, і дівчата. Досвід проживання в польових умовах, за словами організаторів, не обов’язковий. Діти поділені на групи по районах, звідки приїхали.
Воду приносять з озера, яке самі ж діти у перший день розчистили. Світло в таборі мають від генератора. Частину харчування готують самі на вогнищі, частину привозять з Таращі.
Організатори на місце розташування табору прибули заздалегідь, щоб привести його до ладу. Діти, які приїхали в табір, власноруч встановлювали намети, де їм потрібно мешкати п’ять ночей.
Перебування дітей у таборі це не лише відпочинок. Вранці для них обов’язкові спортивні заняття. Також організаторам вдалося дістати макети зброї, які діти мають можливість розбирати. Крім того, інструктори вчать їх правилам поведінки зі зброєю.
У другій половині дня організатори запланували для дітей лекторії. За шість днів перебування в таборі учнівська молодь почує розповіді про самі цікаві, але несправедливо забуті сторінки історії Київщини, про таку науку, як арбористика та правила обслуговування дерев.
Так, наприклад, представник Макарівського районного історико-краєзнавчого музею, відвідавши табір, прочитав лекцію про Визвольні змагання 1917 – 1923 рр. на Київщині та детально зупинився на такій сторінці як Медвинська республіка. Тема вибрана недаремно, адже від табору до цього легендарного села відстань 25 км і багатьом дітям про село було відомо.
Табір було відкрито 26 червня, а закривати планується – 1 липня. За задумом організаторів за цей період присутні діти мають освоїти елементарні навички перебування в польових умовах.
Перебування в таборі викликало лише позитивні враження у представників музею. А найбільшим здивуванням було, коли дізналися про те, що такий відпочинок для дітей Сергій з товаришами організував вперше.
Маємо надію, що вже найближчим часом у нас в Макарівському районі буде організовано подібний літній дитячий табір.

Напишіть перший коментар

Залишити коментар

Your email address will not be published.


*