День народження Івана Айвазовського

29 липня 18919 р. народився Іван Айвазовський, відомий жудожник.

Іван Айвазовський (29 липня 1817 р., Феодосія — 2 травня 1900 р., Феодосія) — видатний український та російський художникмариніст й баталіст вірменського походження. Брат вірменського історика та архієпископа Вірменської апостольської церкви Габріела Айвазовського.

Окрім морської тематики працював також і в інших жанрах живопису: від анімалізму та портрету (автопортрету) до релігійного та міфологічного живопису.

Айвазовський є автором понад 6000 різних творів (картин, акварелей, малюнків тощо). Його полотна прикрашають музеї та приватні зібрання по всьому світу. За понад шістдесят років творчої кар’єри Айвазовський брав участь у більш як 120-ти художніх виставках, понад половина з яких були персональними.

Окрім слави художника, Айвазовський відомий також як колекціонер, меценат, живописець Головного морського штабу, академік, професор та почесний член Імператорської академії мистецтв, почесний член академій мистецтв в АмстердаміРиміПарижіФлоренції та Штутгарті.

За висловом Івана Крамського «Айвазовський, хто і що б там не казав, є зірка першої величини, у будь-якому разі, і не тільки у нас, а в історії мистецтва взагалі»

Напишіть перший коментар

Залишити коментар

Your email address will not be published.


*