День народження Романа Лиска

14 серпня 1914 р. народився Роман Лиско, священик УГКЦ.

Роман Лиско (14 серпня 1914 р., Городок – 14 жовтня 1949 р., Львів) – блаженний священномученик Української Греко-Католицької Церкви.

28 серпня 1941 р. був рукоположений на священика, призначений парохом с. Колтів Оліївського деканату. 1944 р. став парохом с. Белзець (нині с. Гончарівка) Золочівського району, де пробув до 1948 р. Відмовився підписати перехід на православ’я, зазнавав утисків, переслідувань з боку радянської влади; заборонили відправляти в церкві.

Переїхав з родиною до м. Городка; став нелегальним сотрудником (священиком-помічником) о. Малецького який підписав православіє, але дотримувався католицького обряду. Отець Роман Лиско підпільно йшов із Святими Тайнами до потребуючих, з дозволу о. Малецького відправляв в церквах сіл Дроздовичі, Братковичі за греко-католицьким обрядом. Часто їздив до о. М. Хмільовського у с. Мшану.

9 вересня 1949 р. був заарештований НКВД, поміщений у тюрму на вул. Лонцького у Львові. Поширювались чутки, що молодий отець Роман збожеволів від тортур, співав у тюрмі на повен голос псалми. Переказували, що його живцем замурували в стіні. Помер 14 жовтня 1949 р.

Напишіть перший коментар

Залишити коментар

Your email address will not be published.


*