ПРО ВИСТАВКУ «ГРОШІ»

Як ми повідомляли у творчій майстерні Макарівського РБК у понеділок, 4 вересня, розпочала свою роботу виставка «Гроші». Вона була створена за ініціативи Макарівського РБК та Макарівського районного історико-краєзнавчого музею.

Виставка була присвячена 21-й річниці введення в обіг української національної валюти – гривні. Подібна виставка уже демонструвалася в Макарові у лютому 2013 р. У цьому році ми вирішили її повторити, тим паче у фондозбірні музею була зібрана власна колекція монет та бонів. Коли уже остаточно було визначено з часом та місцем проведення виставки, ми розпочали перемовини з колекціонерами Макарівщини, щоб вони доповнили музейні матеріали власними. Проте на жаль більшість з них відмовилася, оскільки побоялися, що на виставці будуть зазначенні їхні імена.

Ті ж хто погодився із-за ряду обставин не змогли вчасно надати свою частину колекцій. А тому коли у понеділок відкрилася виставка, її експозиція не була настільки багатою як планувалося. І вийшло так, що відвідувачам ми демонстрували лише власну колекцію.

Тим самим ця виставка стала своєрідним звітом музею за пророблену піврічну роботу, оскільки коли у січні 2017 р. на постійну роботу прийшов новий директор у фондовій колекції музею не було жодної копійки та банкноти.

На виставці ж у вересні 2017 р. відвідувачам було представлено понад 80 експонатів. Найстаріша монета з колекції, яка карбувалася у Речі Посполитій датується 1559 р. На виставці відвідувачі могли побачити монети Речі Посполитої, Швеції, Німеччини, Російської імперії, Радянської Союзу та сучасної України. Крім того кілька монет демонстрували відвідувачам наскільки різноманітними є форми та способи виготовлення монет у всьому світі.

Також значний інтерес на виставці становили банкноти. Ми сподівалися, що відвідувачів зацікавлять старовині бони. Насправді, як показав час, найбільше спогадів та дебатів виникало біля багаторазових купонів сучасної України. Відвідувачі згадували які номінали ще не представлені на виставці, розповідали свої історії пов’язані з цими банкнотами. А дехто навіть приніс та подарував музею екземпляри, яких не вистачало.

Виставка пропрацювала з понеділка до п’ятниці. Як ми уже зазначали у початковому варіанті було представлено 80 експонатів, а в останній день для відвідувачів уже демонструвалося понад 110 музейних предметів. Адже майже щодня відвідувачі приносили нам подарунки.

Загалом виставку за цей короткий термін переглянуло майже 300 осіб. І якщо в перший день відвідувачі йшли не сміливо, то починаючи з вівторка нашими основними глядачами стала учнівська молодь ліцею та гімназії. І саме на прохання вчителів робота виставки була продовжена до п’ятниці. Адже школярі 5–8 класів з цікавістю йшли подивитися та потримати в руках монети та бони різних епох.

Робота виставки «Гроші» продемонструвала нам, що є у мешканців Макарова інтерес до подібних виставкових проектів. І що особливо приємно відзначити, вони користуються популярністю в учнівської молоді. А тому ми бачимо, що наша робота не проходить безслідно і будемо продовжувати працювати над новими проектами.

Напишіть перший коментар

Залишити коментар

Your email address will not be published.


*