ДО ЖИТТЯ ПРЕТЕНЗІЙ НЕМАЮ…

7 грудня в Макарівському районному Будинку культури відбувся літературний вечір присвячений 95-річчю з дня народження Петра Сиченка.

Захід був організований за ініціативи Макарівського РБК та Макарівського районного історико-краєзнавчого музею. Цього дня до обрядової зали завітали музейні працівники, бібліотекарі, вчителі та учні гімназії й ліцею.

З вітальним словом до присутніх звернулася ведуча Людмила Колос. Вона розповіла про любов Петра Панасовича до своєї малої батьківщини.

Основні етапи біографії та про стосунки з троюрідним братом Володимиром Маликом (Сиченком) присутнім розповів директор районного музею Віталій Гедз.

Редактор районної газети «Макарівські вісті» Максим Кравченя ознайомив присутніх зі статтями Петра Панасовича на шпальтах місцевого часопису. Детально зупинився на нарисі про Василя Симоненка та публікації всіх матеріалів на газетному сайті.

Учениця Макарівського НВК «ЗОШ І ст – районна гімназія» Інна Михалева у деталях розібрала відому трилогію Петра Панасович, написану спільно з Віталієм Кулаківським.

Директор Макарівського РБК Людмила Колос розповіла присутнім про дружину Петра Панасович – Лідію Сиченко. Згадала, що вона померла у квітні 2017 р. та зачитала вірш поета присвяченій своїй другій половинці.

Заступник директора Новосілківської ЗОШ І–ІІІ ст. Микола Білоцький описав присутнім яким вчителем був Петро Сиченко. А також широкому загалу показав запис спогадів Віри Петенко подруги та однокласниці Петра Панасович.

Бібліотекар Галина Якименко в деталях розповіла про нашого земляка як відомого поета. Вона зачитала найкращі поезії Петра Сиченка.

Потім заслужений працівник культури Гали

на Гончаренко розповіла присутнім про своє спілкування з Петром Панасовичем. Цікавою для присутніх була історія появи «народної пісні», яку і виконав колектив «Чебреці».

Закінчувався вечір віршем «Закривається книга життя», у виконанні Людмили Колос. Цей вірш був написаний Петром Панасовичем Володимиру Малику коли обоє уже було хворими. Сам поет своїх рідних попросив, коли він помре у труну замість грудочки землі положити саме рукопис цього вірша.

А наприкінці заходу директора районного музею Віталія Гедза чекав приємний сюрприз. Микола Білоцький передав до фондів копії листування між Петром Сиченком та Володимиром Маликом.

Галин Гончаренко подарувала листи та рукописи поета, які зберігала в себе. А Юрій Вареник передав до музею та попросив передати родині відеозапис останнього прижиттєвого інтерв’ю з Петром Панасовичем.

Напишіть перший коментар

Залишити коментар

Your email address will not be published.


*