Презентація книжок

У вівторок, 12 грудня, у актовому залі Макарівського НВК “ЗОШ І ст. – районна гімназія” відбулася презентація праці Олега Філюка “Добування заліза в південноруських землях Х–ХІІІ ст. (за матеріалами комплексу пам’яток біля с. Колонщина Макарівського району Київської області) та книги Тараса Чухліба “Донеччина та Луганщина козацькі землі України (XVI–XVIII ст.).

Захід був організований за ініціативи Макарівського районного Будинку культури та Макарівського районного історико-краєзнавчого музею та за підтримки Макарівського НВК “ЗОШ І ст. -районна гімназія”.

На зустріч з авторами завітали Людмила Близнюкова – член жіночої громадської організації “Яворина” Київщини, депутат Бородянської районної ради, Юлія Пелешок – голова Колонщинської сільської ради, Валентина Йовенко – директор Макарівської центральної бібліотечної системи, Максим Кравченя – редактор районної газети “Макарівські вісті” та учнівська молодь.

Олег Філюк присутнім представив перевидання своєї праці. Вперше книга про с. Колонщина з’явилася три роки тому та мала тираж 300 примірників. Всі вони були розкуплені та навіть не потрапили до Макарівського району. Цього разу видавець та автор вирішив насамперед книгу представити на Макарівщині.

Під час розповіді Олег Васильович у доступній формі розповів про археологічні знахідки поблизу Колонщини, в деталях опис процес добування заліза в Київській Русі та відповів на запитання присутніх.

Потім слово взяв Тарас Чухліб. але перед тим як перейти до розповіді про свою книгу доктор історичних наук розповів про свої дослідження роду Тупталів, зокрема зупинився на постаті Сави Туптала.

А потім була розповідь про козацьке минуле Донбасу та відповідь на запитання присутніх.

Піля презентацій слово взяла Ольга Філюк – голова жіночої громадської організації “Яворина” Київщини. Вона розповіла про організацію, яку представляє. А потім присутніх чекав приємний сюрприз – представники організації подарували Макарівській гімназії, Колонщинській сільській раді, Макарівській ЦБС, Макарівському районному історико-краєзнавчому музею та редакції районної газети книгу Тараса Чухліба.

По завершенню заходу Надія Василівна Ащенко ознайомила гостей з гімназією та музеями закладу. У гостей залишилися приємні враження від візиту до Макарова.

Напишіть перший коментар

Залишити коментар

Your email address will not be published.


*