ВІДЗНАЧИЛИ ПІВСТОЛІТНІЙ ЮВІЛЕЙ

21 грудня за ініціативи Макарівського районного Будинку культури, Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г.С. Пшеничного й Макарівського районного історико-краєзнавчого музею та за підтримки сектора культури, молоді, національностей та релігій Макарівської РДА в обрядомову залі РБК відбулося святкування 50-річчя Макарівського районного історико-краєзнавчого музею.

21 грудня важлива дата в історії Макарівщини. У цей день на теренах району згадують Данила Туптала (день народження) та Віталія Кулаковського (день смерті). І саме 21 грудня було обране для святкування півстолітнього ювілею районного музею.

На захід завітали представники сектору культури, молоді, національностей та релігій Макарівської РДА, Макарівського РБК, Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г.С. Пшеничного, архівного відділу Макарівської РДА, редакцій газет «Культура і життя» та «Макарівські вісті», бібліотечні працівники, учнівська молодь та мешканці Макарова.

З вітальним словом до присутніх звернулася ведуча Лариса Міщенко. Вона розповіла про історію музею та про постаті двох найбільш відомих директорів: Германа Черешньова та Сергія Левченка.

Потім музей з ювілеєм привітала завідуюча сектору культури, молоді, національностей та релігій Макарівської РДА Ліна Факторович. Вона подякувала за пророблену роботу та пообіцяла сприяти подальшому розвитку музею.

Також привітав Макарівський районний музей з днем народження директор ЦДКФФА України, кандидат історичних наук Владислав Берковський. Він розповів про початок співпраці між архівом та музеєм. В честь ювілею районному музею було подаровано комплект книг про всі відеозаписи, які зберігаються в музеї. Також всім присутнім Владислав Берковський запропонував переглянути короткий фільм з історії Макарівщини. 10 хв. пролетіли непомітно, але в душі кожного залишили позитивні враження.

До вітальних слів приєднався головний редактор газети «Культура і життя» Євген Букет. Він розповів про свою співпрацю з музеєм. Детально зупинився на стані краєзнавчих досліджень на теренах Макарівщини та ролі в них районного музею.

Привітав музей з ювілеєм також редактор районної газети «Макарівські вісті» Максим Кравченя. Він подякував закладу за цікаві матеріалі на шпальтах видання та за наповнення інформацією музейного сайту.

У свою чергу директор Макарівського районного історико-краєзнавчого музею Віталій Гедз подякував за всі теплі слова, які прозвучали в цей день. Також він коротко розповів про пророблену за останній рік роботу та посвятив присутніх у плани на майбутнє.

З завершальним словом до присутніх звернулася директор Макарівського РБК Людмила Колос. Вона подякувала директору музею  за те, що він повернув закладу його душу й за те що слава про музей поширюється по багатьох куточках України та навіть за її межами.

Також весь день у обрядовому залі Макарівського РБК працювала фотовиставка «Макарів крізь об’єктив фотоапарату» на якій було представлено понад 150 фотографій Макарова різних часів. Тут були представлені знімки з фондів Макарівського районного історико-краєзнавчого музею, фодосховища архівного відділу Макарівської РДА, з інтернет джерел та родинних архівів. Найстаріше фото датувалося кінцем 1920-х рр.

Усі хто завітав на  виставку зміг побачити якими були вулиці нашого містечка у різні часи, згадати про будинки, яких уже давно не існує та поділитися власними враження про минуле.

Напишіть перший коментар

Залишити коментар

Your email address will not be published.


*