Андрусівське перемир’я

30 січня 1667 р. між московським царством та Річчю посполитою підписано Андрусівське перемир’я. За його умовами Лівобережжя з Києвом відходила до Росії, а Правобережна Україна, Макарівщина зокрема, – до Речі Посполитої.

Щодо цієї події історик Тарас Чухліб зазначає : “Андрусівське перемир’я 1667 р. між Річчю Посполитою та Московською державою лише de jure розмежувало Український гетьманат на сфери впливу польського короля (Правобережжя) та російського царя (Лівобережжя). Осібний статус подвійного підпорядкування отримувало Запорожжя. «…I що та Україна на троє ся розірвала, що дуже зле є…» – за
значалося з цього приводу вже в одному з перших вітчизняних полемічних трактатів, який було написано 1671 р.
З іншого боку – положення російсько-польського перемир’я de facto довгий час (включно до 1686 р.) залишалися невиконаними з огляду на їхнє несприйняття більшістю представників українських політичних структур. Саме намагання Польщі й Росії підписати мир за рахунок поділу України спонукало її тогочасних зверхників шукати підтримки в іншого протектора в особі турецького султана, який, на їхню думку, зміг би забезпечити цілісність козацької держави та її реальну участь у міжнародних відносинах Центрально-Східної Європи”.

Напишіть перший коментар

Залишити коментар

Your email address will not be published.


*