5 ХУДОЖНІХ КНИГ ПРО МАКАРІВ, ЯКІ ВАРТІ ВАШОЇ УВАГИ

Мешканець кожного населеного пункту в тій чи іншій мірі хоче знати історію своєї малої батьківщини. Здавалося б у час інтернету віднайти та прочитати якісь факти з минулого не важко. Однак на сьогодні уже існують десятки сайтів, де подається не перевірена інформація, і досить часто вона є неправдивою. Але існують і інші джерела про історію населених пунктів.

Пропонуємо рейтинг книг у яких міститься інформація про минуле Макарова. Сподіваємося наш матеріал допоможе вам не потонути в океані відвертої маячні про минуле Макарова.

5. БЕЙЛІН П. «НАЙДОРОЖЧЕ», 1960 р.


Автор книги лікар Павло Бейлін свого часу очолював Макарівську районну лікарню. Крім того, він є автором не однієї художньої книги. Сюжети створював на реальних фактах зі своєї біографії. У книзі «Найдорожче» йде мова про Макарівський райком партії та лікарню в Макарівці. Хоч і назва населенного пункту змінена проте, прочитавши роман, стає зрозумілим, що автор описав свій період перебування на Макарівщині.

 

4. АНДРУСЯК І. «ЖИТТЯ ВИДАТНИХ ДІТЕЙ», 2009 р.


До збірника увійшли художні оповідання про дитинство п’яти відомих людей України. І відкриває книгу автор розповіддю про дитинство Данила Туптала. У художній формі Іван Андрусяк описує юнацьки роки Данила у Макарові. Книга буде цікавою не лише дітям, а й їхнім батькам.

 

3. ШКЛЯР В. «МАРУСЯ», 2016 р.


Багатьох здивує потрапляння до нашого рейтингу бестселеру одного з найпопулярніших авторів України. Але насправді в книзі є згадка про один факт з історії Макарова про який на сьогодні мало що відомо. Мова йде про бій між військом отамана Соколовського і більшовицьками поблизу базару в Макарові. Щодо бою то істориками він підтверджений, але деталей про нього майже немає.

 

2. КУЛАКОВСЬКИЙ В., СИЧЕНКО П. «ОЙ ГУК, МАТИ, ГУК», 1972 р.


У книзі наших відомих земляків описано повстання під керівництвом І. Бондаренка. Значна частина книги присвячена подіям на теренах Макарівщини. Ну а родзинкою твору, на нашу думку, є опис штурму Макарівського Городища як і сам опис історичної пам’ятки. Навіть через сорок років після написання ця книга не втрачає актуальності. Ми її рекомендуємо всім хто цікавить історіє Городища та Гайдамаччиною.

 

1. КОКОТЮХА А., «БАГРЯНИЙ РЕЙД», 2016 р.


Ну а очолив наш рейтинг, ще один популярний сучасний письменник України Андрій Кокотюха. Його друга книга з трилогії про національно-визвольний рух в Україні повністю присвячена подіям на Макарівщині у 1944 р. Чи не А. Кокотюха першим заговорив у своєму романі про те що представники ОУН діяли як в районі так і в самому Макарові наприкінці 1940-х – початку 1950-х рр. Цінність роману ще й у тому що автор перед тим як написати його, особисто відвідав ті населені пункти про які писатиме. А тому у книзі максимально точно подано географію Макарівщини. Більш детально про те як створювалася ця книга ви можете прочитати в газеті «Макарівські вісті» в інтерв’ю з А. Кокотюхою.

Напишіть перший коментар

Залишити коментар

Your email address will not be published.


*